Jak ubrać sięna sesję na rzeczeńską?

Zastanawiacie się, co ubrać na sesję narzeczeńską? Nie jesteście jedyni. Wiele par spędza mnóstwo czasu na zaplanowaniu tego jak ubrać się na to wyjątkowe wydarzenie. Wyjątkowe, bo nie, co dzień stajecie przed obiektywem żeby zrobić sobie wspólnie sesję zdjęciową. A więc zanim zaczniecie przeszukiwać swoje szafy w poszukiwaniu odpowiednich ciuchów albo walić głową w mur z braku odpowiednich pomysłów, zerknijcie na kilka rad, które dla was przygotowałem.


Załóż ubranie, w którym będziesz czuć się komfortowo! Czyli niezbyt dobrym pomysłem jest ubranie eleganckiej sukni i szpilek lub marynarki, jeśli jesteś typem kogoś, kto nosi, na co dzień dżinsy, t-shirt i adidasy. Po prostu nie będziesz czuć się komfortowo w swoim stroju co może być widoczne na zdjęciach. Powinniście wyglądać jak zwykle, ale w swoim najlepszym wydaniu. Wybór ubrań, spoza strefy komfortu sprawi, że wyjdziecie na zdjęciach niekorzystnie, co nie jest dobre dla nikogo.


1.Niech wasze stroje się uzupełniają, lecz nie starajcie się kopiować tego, co macie na sobie. Decydując o tym, w co Ty i twój partner ubierzecie się na sesję, szukajcie uzupełniających się kolorów i wzorów. Starajcie się unikać sytuacji, gdy oboje będziecie ubrani we wzorzysty strój albo dany typ ubrania będzie w tym samym kolorze. Jeśli już muszą być wzory to niech nosi je jedna osoba, unikniemy wtedy na zdjęciach niepotrzebnych elementów rozpraszających uwagę. Upewnijcie się, że wasze stroje są w podobnym stylu. Na przykład letnia sukienka nie będzie się dobrze komponować z garniturem.


2. Weźcie pod uwagę porę roku. Zdjęcia jesienne będą miały zupełnie inną atmosferę niż te robione w lecie. Duży wpływ na to ma pogoda, która będzie diametralnie różna i tak strój letni będzie bardziej dopasowany i składający się z jednej warstwy, podczas gdy jesienią czy zimą ubierzemy się wielowarstwowo.


3. Miejsce sesji. Na jakim tle będzie robiona sesja? Możemy uzupełnić je poprzez dobranie odpowiedniego koloru, wzoru, dodatku, rodzaju materiału do waszego stroju. To wy będziecie stanowić centrum fotografii i chcemy, aby wasze stroje pomogły nam to osiągnąć. Będziecie mieli sesję w górach, na plaży, w centrum miasta czy w parku? Zastanówcie się nad tym, bo miejsce będzie miało istotny wpływ na dobór waszego stroju.


4. Wybierzcie pastelowe kolory i neutralne odcienie. Unikajcie jaskrawych barw, które sprawią, że będziecie wyglądać jak duży świecący się neon. Uważam również, że pomarańczowy nie jest zbyt fotogenicznym kolorem. Czerwony natomiast bardzo przyciąga uwagę i niekoniecznie musisz chcieć, aby uwaga została zwrócona na twoją sukienkę lub t-shirt. Najłatwiej skoordynować ubrania składające się z jednolitych kolorów, wzory i paski odciągają uwagę, a my chcemy, aby w centrum zainteresowania były wasze twarze i uczucie, które was łączy. A więc pamiętajcie o pastelowych kolorach, chłodnych lub neutralnych odcieniach.


5. Włącz przynajmniej jeden dodatek. Akcesoria takie jak stylowy szal lub elegancki zegarek dodają efekt wow niezależnie od tego, co masz na sobie. Ponadto można je łatwo zdjąć, co oznacza, że będziemy mieć kontrolę nad wyglądem naszych zdjęć. Dodatek noszony przez kobietę lub warstwowy strój mężczyzny to dwie rzeczy, które wspaniale wyglądają na zdjęciach, ponieważ dodają wizualnego zainteresowania waszemu wyglądowi, a co za tym idzie obrazom, które wspólnie tworzymy.


6. Wybierz raczej klasyczny niż modny aktualnie strój. Na przykład: w tym sezonie modne mogą być motywy marynistyczne i możesz mieć ochotę na to, aby wykorzystać piękną sukienkę w biało-niebieskie pasy. Cóż kusząca opcja ale zastanów się czy za kilka lat gdy zobaczysz siebie na zdjęciach od stóp do głów w paskach jak zbiegły więzień lub sędzia hokejowy to czy będziesz zadowolona 😀 Dlatego rekomenduję klasyczny, ponadczasowy strój a niekoniecznie taki który jest modny w tym sezonie. Ponadto zbyt wymyślny strój może okazać się przytłaczający a przecież to wasze uczucie, a nie wasz strój ma grać główną rolę na zdjęciach z sesji narzeczeńskiej.


7. Przygotujcie dwie wersje siebie. Ale nie zrozumcie mnie źle, nie traktujcie sesji narzeczeńskiej jak pokazu mody. Dwa komplety ubrań na pewno przydadzą się w momencie, gdy będziemy robić sesję w dwóch różnych miejscach np. w lesie i w centrum miasta. W takim przypadku zdjęcia wyjdą różnorodnie i na pewno nie będą monotonne.


8. Buty są świetnym elementem, który doda trochę smaczku reszcie ubrania. Jeśli wasz strój będzie w neutralnych barwach to możecie zaszaleć i ubrać kolorowe buty żeby się wyróżnić. Postarajcie się unikać dziwnych zestawień na przykład adidasy lub sandały do dżinsów. Takie zestawienie może mieć natomiast sens, gdy w upalny dzień założymy powyższe obuwie do krótkich spodenek. Wiele zależy od stylu, jaki wybierzemy na sesję i na przykład ciężkie trapery mają sens, gdy robimy sesję w górach, ale niekoniecznie, jeśli pójdziecie pić kawę na starym mieście. A więc zachowajcie zdrowy rozsądek.


9. Rekwizyty są zawsze dobrym pomysłem do zaprezentowania swojej osobowości na zdjęciach zaręczynowych.


10. Nie zapomnijcie pierścionka zaręczynowego! Byłaby wielka szkoda gdyby zabrakło tego elementu na waszej sesji narzeczeńskiej.


Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mają przedstawiać was, was prawdziwych, dlatego najważniejsze jest abyście czuli się w wybranym stroju jak we własnej skórze. Udokumentowanie waszej jedynej w swoim rodzaju miłości sesją zdjęciową jest świetnym sposobem zatrzymania jej na zawsze, na zdjęciach.


Mam do was prośbę, nie traktujcie tego artykułu jak wyroczni i nie starajcie się spełnić wszystkich zawartych w nim rad. Chciałbym żeby ten tekst dał wam trochę do myślenia i żebyście całkowicie świadomie podeszli do wyboru stroju na waszą sesję narzeczeńską.