Siedem uniwersalnych miejsc na sesję narzeczeńską

Zaręczyny to niesamowity moment, pełen emocji i uczuć. Może warto byłoby uwiecznić ten wspaniały czas waszego narzeczeństwa na fotografii. Myśleliście już o tym? A może nie macie pomysłów na to gdzie można by taką sesję zorganizować? Ilość możliwości jest niezliczona. Można zrobić sesję w miejscu waszej pierwszej randki, tam gdzie się zaręczyliście albo tam gdzie lubicie spędzać razem czas. W tym wpisie postaram się przedstawić wam kilka pomysłów. Niezależnie od tego gdzie mieszkacie na pewno w waszej okolicy znajdą się zaproponowane przeze mnie lokacje.

Aby pomóc wam w podjęciu decyzji, która lokalizacja jest dla was najlepsza, zacznijcie od zadania sobie następujących pytań:


1) Czy spędzacie więcej czasu w mieście lub na łonie natury?


2) Czy są jakieś miejsca w okolicy z którymi macie miłe wspomnienia?


3) Czy jest jakiś strój który chcielibyście ubrać na sesję narzeczeńską? Jakie miejsce pasowałoby do tego stroju?


4) Czy sesja ma być na zewnątrz czy wewnątrz, a może w waszym domu?


W domu

Uchwycenie ciekawych kadrów w zaciszu własnego domu to pomysł, którego większość par nawet nie bierze pod uwagę. Sesja w kąciku, w którym wygodnie spędzacie czas będzie kameralna i wyjątkowa dla każdej pary. Fajnie jest wybrać wspólne gotowanie, picie kawy, kolację przy świecach, a nawet tulenie się w łóżku lub na kanapie. Jeśli zdecydujecie się na sesję zdjęciową w domu, zalecam wybranie miejsc z dużymi oknami i mnóstwem naturalnego światła co będzie miało wpływ na klimat waszych zdjęć.


Miasto pełne życia

Uwielbiam duże, ruchliwe przestrzenie metropolitalne – takie jak dworzec kolejowy – do sesji zdjęciowych wewnątrz. Ujęcie gdy para stoi nieruchomo a ludzie dookoła rzepływają wprowadza życie i ruch, a także poczucie, że w tej właśnie chwili jesteście jedynymi ludźmi na świecie. Świetny pomysł dla panny młodej i pana młodego, którzy spędzają dużo czasu w pociągu, prawda?

Miejsce związane ze sportem

Koszykówka. Piłka nożna. Hokej. Siatkówka. Łyżwiarstwo. Boks. Pływanie. Kręgle, Siłownia. Golf. Niezależnie od tego, czy interesujesz się głównie oglądaniem, czy aktywnie uprawiasz jakiś sport, możesz wyrazić swoją miłość do gry i siebie nawzajem. Fani sportu i sportowcy mogą łatwo znaleźć zamknięte stadiony, korty, lodowiska.


Ogród botaniczny, zoo.

Jeśli jesteście zainspirowani naturą, wyróżnijcie się robiąc sesję zdjęciową w krytym ogrodzie botanicznym. Wprowadzicie w ten sposób egzotyczny klimat i jednocześnie zrobisz wspaniałe zdjęcia bez narażania się na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Ulubiony bar / restauracja / kawiarnia

Wyobraźcie sobie bilard w pubie lub cieszcie się ciepłym latte w swojej ulubionej kawiarni. Oczywiście jest to luźny pomysł, a miejsca które wybierzecie mogą mieć pewne ograniczenia co do sesji, mieć kiepskie oświetlenie i mogą zmusić do przyjścia poza godzinami pracy. Jednak gdy znajdziecie ładną przestrzeń, możecie stworzyć naprawdę fajne ujęcia. Jeśli spotkaliście się w jednym z miejscowych lokali, a potem zostaliście stałymi bywalcami to musicie spróbować tego pomysłu.


Nad wodą

Morze, jezioro, staw, rzeka. Jeśli lubicie wodę to zapraszam. W tych miejscach na pewno złapiecie super klimat. Możecie wybrać się na rejs statkiem, zamoczyć nogi, poprzytulać się na plaży lub popływać jeśli jest ciepło. Myślę że to nie wszystko i spokojnie można wymyślić jeszcze kilka ciekawych wariacji na temat wody.


W parku/ w lesie

Jest to chyba najbardziej uniwersalne miejsce na sesję narzeczeńską. Naprawdę w każdym parku dobry fotograf znajdzie jakieś ciekawe miejsce albo zaułek które będą do was pasować. W lesie natomiast można znaleźć jakąś urokliwą polankę na której urządzicie sobie piknik. Fajny pomysł na oderwanie się od codziennych spraw i relaks.

Sesja wyjazdowa

A może zrobicie sobie wakacje, wynajmiecie przytulny domek w malowniczym miejscu w górach? Gwarantuję że zdjęcia będą przepiękne a oprócz zdjęć będziecie mieli czas na odpoczynek.